Arnold Strongman Classic 2016

Na Arnold Sport Festival 03-06.03.2016 Columbus Oh

Arnold Strongman Classic 2016 (zawodowcy)- klasyfikacja końcowa
1 miejsce Zydrunas Savickas Liwa – nagroda 72,000 $
2 miejsce Brian Shaw USA – 22,000 $
3 miejsce Vytautas Lalas Litwa – 17,000 $
4 miejsce Mateusz Kieliszkowski Polska – 12,000 $
5 miejsce Hafthor Björnsson Islandia – 10,000 $
6 miejsce Jerry Pritchett USA- 7,000 $
7 miejsce Mikhail Shivlyakov Rosja – 6,000 $
8 miejsce Dimitar Savatinov Bułgaria – 4,000 $
9 miejsce Eddie Hall Wielka Brytania – 3,000 $
10 miejsce Aleksandr Łysenko Rosja – 2,000 $

Mateusz Kieliszkowski potwierdził, że zasługuje na to, aby startować w najbardziej elitarnych i najcięższych zawodach Strongman na Świecie. Jest bardzo utalentowany i najmłodszy ze wszystkich zaproszonych do startu w tych zawodach zawodników.

Podczas Arnold Sport Festival oprócz zawodowców startują amatorzy w Mistrzostwach Świata StrongMan i StrongWoman i jest to jedno z głównych wydarzeń Arnold Sport Festival.

Zawody podzielone były na część eliminacyjną 04.03.2016 i finały 06.03.2016

Wystartowały dwie polskie zawodniczki Strong Woman . Magdalena Talarczyk kategoria lekka ,gdzie wystartowało 20 zawodniczek i Karolina Koszela kategoria ciężka 15 zawodniczek,
Konkurentki okazały się za silne i nasze zawodniczki nie zakwalifikowały się do finału.
Dwóm zawodnikom kategorii lekkiej Jarosławowi Drzewieckiemu i Szymonowi Peplińskiemu podobnie jak kobietom nie udało się zakwalifikować do finału.

W kategorii 105 kg liczyliśmy na dobre miejsca i nasi zawodnicy nie rozczarowali zdobywając: pierwsze miejsce Grzegorz Skowroński i Miejsce trzecie Marcin Sendwicki.
Polaków rozdzielił Amerykanin Bryan Barrett . W tej kategorii wystartowało 26 zawodników. Krzysztof Kacnerski nie dostał się do finału, a zawody zakończył na 10 miejscu.

W kategorii ciężkiej ,gdzie do walki przystąpiło 40 zawodników mieliśmy trzech reprezentantów . Mariusz Dorawa ,miejsce 12, nie zdołał zakwalifikować się do finału Ostaszewski zajął 4 miejsce ( gdyby nie błąd przy przenoszeniu worka w eliminacjach najprawdopodobniej byłby medal ) .Jakub Szczechowski uplasował się na 10 miejscu .

Klasyfikacja końcowa Finału kategorii open
1 Zachary Hange USA
2 Evgieni Markow Rosja
3 Mathew Ragg Nowa Zelandia
4 Mateusz Ostaszewski Poland
5 Gabriel Pene USA
6 Steve Schmidt USA
7 Meelis Peil Estonia
8 Brian Fletcher USA
9 Charles Mitchell USA
10 Jakub Szczechowski Poland

Polacy i Amerykanie maja najwięcej zdobytych trofeów podczas tych zawodów i w tym roku potwierdziliśmy , że talentów w Polsce nie brakuje .Wracamy z dwoma medalami złotem Grzegorza Skowrońskiego , brązem Marcina Sendwickiego i perspektywicznymi młodymi zawodnikami, którzy zdobyli bezcenne doświadczenie

A już 16-17.04.2016 w Nadarzynie rozpoczynamy eliminacje do Mistrzostw Świata 2017

kontakt strongman@strongman, tel.690049874

W rozmowie po ubiegłorocznych zawodach Mateusz Kieliszkowski powiedział nam , że wyobrażał sobie że to będzie dużo trudniejsze wyzwanie.
Po tym co Mateusz pokazał na Arnold Strongman Classic 2015 , dla mnie jest faworytem tegorocznej edycji. Wywalczył rewelacyjne trzecie miejsce i 15.000 $, w tym roku kwota wzrośnie do 70.000$ za pierwsze miejsce , czego serdecznie mu życzymy.

Arnold Strongman Classic 2016 – lista startowa
Mateusz Kieliszkowski
Hafthor Bjornsson
Eddie Hall
Vytautas Lalas
Aleksandr Lysenko
Jerry Pritchett


Dimitar Savatinov

Dimitar Savatinov – dla strongman pl :  I can’t rate my chance , when we step on the stage we will see what happens, every day is not the same, you can do good or poor, it’s very heavy comp anything can happens.
good luck to you guys too


Zydrunas Savickas
Mikhail Shivlyakov
Brian Shaw

Events
Strongman Event One: 3:30-4:45 PM
Expo Center Stage
The Long Bar Deadlift

Strongman Event Two: Friday Afternoon 4:45-5:30 PM
Expo Center Stage
The 450 pound Austrian Oak: From the Floor to Arms’ Length Overhead

Strongman Event Three: Saturday Afternoon—1:15-2:30 PM
Expo Center Stage
The Cyr Dumbbell: Floor to Overhead for Max Reps with either 136.5 kg (300 lbs.) or 124.5 kg (274.5 lbs.)

Strongman Event Four: Saturday Afternoon 4:15-5:30
Expo Center Stage
The Bale Tote: Yoke Walk Event with Huge Cotton Bales
(Approximately 700 kg /1544 lbs.)

Strongman Event Five: Saturday Night
Battelle Auditorium
The Timber Carry: 500 kg/1102 lbs. up a 35 foot ramp

Arnold Strongman Classic 2015 – wyniki
1. Brian Shaw (42,5 pkt)
2. žydrūnas savickas (41,5)
3. Mateusz Kieliszkowski (31)
4. Dimitar Savatinov i Mike Burke (30)
6. Eddie Hall (29)
7. Hafthor Björnsson (28)
8. Jerry Pritchett (26)
9. Benedykt Magnusson (5)
10. Warrick Brant (4)

[flagallery gid=11]

Mistrzostwa Polski Strongman 2016 – info,zgłoszenia,lista zawodników – zobacz

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.