Arnold Schwarzenegger do Rosjan

Arnold Schwarzenegger to postać kultowa , której nikomu nie trzeba przedstawiać. Mięliśmy zaszczyt , że przez 7 lat wysyłaliśmy polskich zawodników na jego imprezę Arnold Sport Festiwal do USA. Później całe środowisko Mas-Wrestlingu było dumne , że nasz sport zagościł na stałe na jego imprezie.
Uważam że zważywszy na to co robił i robi warto posłuchać , a jeszcze lepiej wyciągnąć wnioski z tego co mówi.

Cytat z filmu
Witam wszystkich i dziękuję za podzielenie się ze mną czasem. Wysyłam tę wiadomość różnymi kanałami, aby dotrzeć do moich drogich rosyjskich przyjaciół i rosyjskich żołnierzy służących na Ukrainie.
Mówię do ciebie dzisiaj, ponieważ są rzeczy, które dzieją się na świecie, a które są przed tobą ukrywane – straszne rzeczy, o których powinieneś wiedzieć. Ale zanim opowiem o trudnych realiach, opowiem tylko o Rosjaninie, który stał się moim bohaterem.
W 1961 roku, kiedy miałem 14 lat, bardzo dobry przyjaciel zaprosił mnie do Wiednia na Mistrzostwa Świata w Podnoszeniu Ciężarów . Byłem na widowni, kiedy Jurij Pietrowicz Własow zdobył tytuł mistrza świata, stając się pierwszym człowiekiem, który podniósł nad głowę 200 kilogramów. I jakoś mój przyjaciel zabrał mnie za kulisy.
Nagle znalazłem się 14-letni chłopiec stojący przed najsilniejszym mężczyzną na świecie. Nie mogłem w to uwierzyć. Wyciągnął rękę, żeby uścisnąć mi dłoń – to znaczy, wciąż miałam rękę chłopca. Miał rękę tego potężnego mężczyzny, który połknął moją, ale był miły i uśmiechnął się do mnie. Nigdy nie zapomnę tego dnia. Nigdy.
Wróciłem do domu i umieściłem jego zdjęcie nad łóżkiem, aby zainspirować mnie, kiedy zacząłem podnosić ciężary. Ojciec kazał mi zdjąć to zdjęcie i znaleźć niemieckiego lub austriackiego bohatera. Był naprawdę zły i kłóciliśmy się tam iz powrotem.
Nie lubił Rosjan, bo miał doświadczenie w II wojnie światowej. Widzisz, został ranny w Leningradzie, gdzie armia nazistowska, której był częścią, wyrządziła wielką krzywdę wielkiemu miastu i jego dzielnym ludziom. Ale nie zdjąłem zdjęcia, nie. Ponieważ nie miało dla mnie znaczenia, jaką flagę nosił Jurij Własow.
Nawiasem mówiąc, moje związki z Rosją nie skończyły się na tym. Och, faktycznie się pogłębiło, kiedy tam pojechałem, z kulturystyką i do moich filmów, i spotkałem wszystkich moich rosyjskich fanów.

I wtedy podczas jednej z tych podróży, które pamiętam, ponownie spotkałem Jurija Własowa. Było to w Moskwie podczas kręcenia Red Heat , który był pierwszym amerykańskim filmem dopuszczonym do kręcenia na Placu Czerwonym. Teraz on i ja spędziliśmy razem dzień. Był taki troskliwy, taki miły i taki mądry. I oczywiście bardzo dający. Dał mi tę piękną, niebieską filiżankę kawy. I od tego czasu codziennie rano piję z niego kawę.

Powodem, dla którego mówię wam o tych wszystkich rzeczach, jest to, że odkąd skończyłem 14 lat, mam tylko uczucia i szacunek do narodu rosyjskiego. Siła i serce narodu rosyjskiego zawsze mnie inspirowały.
I dlatego mam nadzieję, że pozwolicie mi opowiedzieć prawdę o wojnie na Ukrainie io tym, co się tam dzieje.
Nikt nie lubi słuchać krytyki swojego rządu. Rozumiem, że. Ale jako wieloletni przyjaciel narodu rosyjskiego mam nadzieję, że usłyszysz, co mam do powiedzenia. I chciałbym przypomnieć, że przemawiam z taką samą szczerą troską, jak przemawiałem do narodu amerykańskiego, gdy 6 stycznia zeszłego roku doszło do próby powstania, kiedy dziki tłum szturmował stolicę Stanów Zjednoczonych, próbując obalić nasz rząd.
Widzisz, są takie chwile, które są tak złe, a potem musimy się odezwać. Dokładnie tak samo jest z twoim rządem. Wiem, że wasz rząd powiedział wam, że jest to wojna o denazyfikację Ukrainy. Zdenazyfikować Ukrainę ? To nie jest prawda! Ukraina to kraj z żydowskim prezydentem. Dodam, że żydowski prezydent, którego trzech braci ojca zostało zamordowanych przez nazistów.
Widzisz, Ukraina nie rozpoczęła tej wojny. Ani nacjonaliści, ani naziści. Rządzący na Kremlu rozpoczęli tę wojnę. To nie jest wojna ludowa Rosji. Nie. Właściwie powiem ci, że powinieneś wiedzieć, że 141 krajów w ONZ głosowało, że Rosja jest agresorem. Wezwali do natychmiastowego usunięcia swoich oddziałów.
Tylko cztery kraje na całym świecie głosowały za Rosją. To jest fakt. Widzisz, świat zwrócił się przeciwko Rosji z powodu jej działań na Ukrainie. Rosyjska artyleria i bomby zmiażdżyły całe bloki miejskie, w tym szpital dziecięcy i oddział położniczy. Trzy miliony ukraińskich uchodźców – głównie kobiet, dzieci i osób starszych – uciekło ze swojego kraju, a wielu innych próbuje się wydostać.
To kryzys humanitarny. Z powodu swojej brutalności Rosja jest teraz odizolowana od społeczeństw narodów.
Nie mówi się wam również prawdy o konsekwencjach tej wojny dla samej Rosji. Z przykrością muszę powiedzieć, że zginęło tysiące rosyjskich żołnierzy. Zostali złapani między walczącymi o ojczyznę Ukraińcami a rosyjskimi przywódcami walczącymi o podbój.
Ogromne ilości rosyjskiego sprzętu zostały zniszczone lub porzucone. Zniszczenie, jakie wywołują rosyjskie bomby spadając na niewinnych cywilów, tak oburzyło świat, że na wasz kraj nałożono najsilniejsze globalne sankcje gospodarcze, jakie kiedykolwiek nałożono. Ci, którzy na to nie zasługują po obu stronach wojny, ucierpią.
Rosyjski rząd okłamał nie tylko obywateli, ale także swoich żołnierzy. Niektórym żołnierzom powiedziano, że idą walczyć z nazistami. Niektórym mówiono, że Ukraińcy powitają ich jak bohaterów. A niektórym powiedziano, że po prostu idą na ćwiczenia – nawet nie wiedzieli, że idą na wojnę. Niektórym powiedziano, że są tam, by chronić etnicznych Rosjan na Ukrainie. Nic z tego nie jest prawdą.
Faktem jest, że rosyjscy żołnierze napotkali zaciekły opór ze strony Ukraińców, którzy chcą chronić swoje rodziny i swój kraj. Kiedy widzę dzieci wyciągane z ruin, myślę, że oglądam film dokumentalny o okropnościach II wojny światowej, a nie dzisiejsze wiadomości.
Pozwólcie, że wam powiem, kiedy mój ojciec przybył do Leningradu, był podekscytowany kłamstwami swojego rządu. A kiedy opuścił Leningrad, był załamany fizycznie i psychicznie. Resztę życia przeżył w bólu. Ból złamanego kręgosłupa, ból od odłamka, który zawsze przypominał mu te straszne lata. I ból z poczucia winy.
Do rosyjskich żołnierzy, którzy słuchają tej audycji, wiecie już wiele prawdy, o której mówię. Widziałeś to na własne oczy. Nie chcę, żebyś był złamany jak mój ojciec. To nie jest wojna w obronie Rosji, z którą walczyli twoi dziadowie czy pradziadkowie. To jest nielegalna wojna.
Wasze życie, wasze kończyny, wasza przyszłość są ofiarowane w bezsensownej wojnie potępionej przez cały świat.
Teraz, do tych u władzy na Kremlu , pozwólcie, że zapytam was: dlaczego poświęcilibyście tych młodych ludzi dla własnych ambicji?
Żołnierzom, którzy tego słuchają, pamiętajcie, że 11 milionów Rosjan ma powiązania rodzinne z Ukrainą. Więc z każdą wystrzeloną kulą strzelasz do brata lub siostry. Każda bomba lub każdy spadający pocisk spada nie na wroga, ale na szkołę, szpital lub dom. Wiem, że Rosjanie nie są świadomi, że takie rzeczy się dzieją.
Dlatego wzywam Rosjan i rosyjskich żołnierzy na Ukrainie, aby zrozumieli propagandę i dezinformację, o której wam się mówi. Proszę Cię o pomoc w rozpowszechnianiu prawdy. Niech twoi rodacy Rosjanie poznają ludzką katastrofę, która ma miejsce na Ukrainie.
A prezydentowi Putinowi mówię: Ty zacząłeś tę wojnę. Prowadzisz tę wojnę. Możesz zatrzymać tę wojnę.
Teraz pozwólcie mi zakończyć przesłaniem do wszystkich Rosjan, którzy protestowali na ulicach przeciwko inwazji na Ukrainę: Świat zobaczył waszą odwagę. Wiemy, że poniosłeś konsekwencje swojej odwagi. Zostałeś aresztowany. Zostałeś uwięziony. I zostałeś pobity. Jesteście moimi nowymi bohaterami.
Masz siłę Jurija Pietrowicza Własowa. Masz prawdziwe serce Rosji. Moi drodzy rosyjscy przyjaciele, niech Bóg wam wszystkim błogosławi.

Facebook Comments Box