Mistrzostwa Polski Eliminate Your Opponent Cup

Strongmenowskie wydarzenie roku

Myśleliśmy jak jeszcze bardziej uatrakcyjnić zawody strongman i tak powstała nowa formuła Strongman : Eliminate Your Opponent Cup
Zawody rozgrywane są systemem pucharowym, tzn. zawodnicy w poszczególnych etapach zawodów eliminują się nawzajem. Punkty naliczane są tylko podczas pierwszych dwóch konkurencji, po rozegraniu których do dalszej rywalizacji awansuje ośmiu najlepszych. Zawodnicy rozlosowani zostają w cztery pary według schematu 1z8,2z7,3z6,4z5 i rozpoczynają walkę w bezpośrednich pojedynkach.
Untitled-7c
Z każdej pary, po wyeliminowaniu swojego przeciwnika, do następnej rundy przechodzi zwycięzca. Następnie rozgrywane są kolejno pojedynki ćwierćfinałowy, półfinałowy, o trzecie miejsce i o zwycięstwo.
Taka forma zawodów dodaje walce dramatyzmu, ponieważ uniemożliwia rozgrywanie taktyczne i wymusza na zawodnikach wykonanie maksymalnego wysiłku, gdyż aby awansować należy wygrać każdy pojedynek.

Wikipedia o Eliminate Your Opponent

strongman

StrongmanStrongman


Mamy jeszcze w tym roku do rozegrania Mistrzostwa Polski w tej formule, jeżeli jesteście państwo chętni gościć naszą imprezę proszę o kontakt.

[huge_it_forms id=”3″]


[flagallery gid=13]
[flagallery gid=14]

 

Poniżej na filmach nasze zawody w nowej formule
 

Facebook Comments Box