Za zwycięstwo w Mistrzostwach Europy otrzymał spory czek

Wygrał  w Turcji i w nagrodę otrzymał spory zastrzyk gotówki .

Mowa o Siergieju Frolkinie, który po bardzo zaciętej walce z legendą wagi ciężkiej Viktorem  Kalibabczukiem   sięgnął po tytuł Mistrza Europy.

Ministerstwo Sportu Jakucji postanowiło uhonorować zawodnika certyfikatem na kwotę 300 000 rubli (15 090 pln), a jego trener kwotą 150 000 rubli ( 7 545 pln).

Tatiana Baisheva, która zajęła trzecie miejsce w  wśród kobiet, również otrzymała  certyfikat na kwotę  100 000 rubli (5 030 pln) , a jej trener  50 000 rubli (2 515 pln)

W Mistrzostwach Europy wystartowała dwójka naszych zawodników . Agnieszce Koryckiej nie udało się nawiązać walki z najlepszymi zawodniczkami. Artur Małucha zaprezentował się w Turcji dobrze, może byłby medal gdyby nie nabawił się kontuzji. Zdobył kolejne doświadczenie , które zaprocentuje w przyszłości. Jest twardym, walecznym i silnym zawodnikiem , ale jeżeli chce wygrywać z najlepszymi , musi poprawić kilka elementów technicznych.

Wśród kobiet bezsprzeczną gwiazdą zawodów w Turcji była Ukrainka Sukach Olha. Co ta młoda dziewczyna wyrabiała na podeście , jakie pokonała zawodniczki, to coś fantastycznego.

 

Jeżeli chciałbyś/łabyś uprawiać ten sport, to dołącz do Polskiej Federacji Mas-Wrestlingu – więcej

Facebook Comments Box