Arnold Strongman Classic 2016 (zawodowcy)- klasyfikacja końcowa
1 miejsce Zydrunas Savickas Liwa – nagroda 72,000 $
3 miejsce Vytautas Lalas Litwa – 17,000 $
4 miejsce Mateusz Kieliszkowski Polska – 12,000 $
5 miejsce Hafthor Björnsson Islandia – 10,000 $
7 miejsce Mikhail Shivlyakov Rosja – 6,000 $
8 miejsce Dimitar Savatinov Bułgaria – 4,000 $
9 miejsce Eddie Hall Wielka Brytania – 3,000 $
10 miejsce Aleksandr Łysenko Rosja – 2,000 $

Mateusz Kieliszkowski potwierdził, że zasługuje na to, aby startować w najbardziej elitarnych i najcięższych zawodach Strongman na Świecie. Jest bardzo utalentowany i najmłodszy ze wszystkich zaproszonych do startu w tych zawodach zawodników.

Podczas Arnold Sport Festival oprócz zawodowców startują amatorzy w Mistrzostwach Świata StrongMan i StrongWoman i jest to jedno z głównych wydarzeń Arnold Sport Festival.

Zawody podzielone były na część eliminacyjną 04.03.2016 i finały 06.03.2016

Wystartowały dwie polskie zawodniczki Strong Woman . Magdalena Talarczyk kategoria lekka ,gdzie wystartowało 20 zawodniczek i Karolina Koszela kategoria ciężka 15 zawodniczek,
Konkurentki okazały się za silne i nasze zawodniczki nie zakwalifikowały się do finału.
Dwóm zawodnikom kategorii lekkiej Jarosławowi Drzewieckiemu i Szymonowi Peplińskiemu podobnie jak kobietom nie udało się zakwalifikować do finału.

W kategorii 105 kg liczyliśmy na dobre miejsca i nasi zawodnicy nie rozczarowali zdobywając: pierwsze miejsce Grzegorz Skowroński i Miejsce trzecie Marcin Sendwicki.
Polaków rozdzielił Amerykanin Bryan Barrett . W tej kategorii wystartowało 26 zawodników. Krzysztof Kacnerski nie dostał się do finału, a zawody zakończył na 10 miejscu.

W kategorii ciężkiej ,gdzie do walki przystąpiło 40 zawodników mieliśmy trzech reprezentantów . Mariusz Dorawa ,miejsce 12, nie zdołał zakwalifikować się do finału Ostaszewski zajął 4 miejsce ( gdyby nie błąd przy przenoszeniu worka w eliminacjach najprawdopodobniej byłby medal ) .Jakub Szczechowski uplasował się na 10 miejscu .

10 Jakub Szczechowski Poland

Polacy i Amerykanie maja najwięcej zdobytych trofeów podczas tych zawodów i w tym roku potwierdziliśmy , że talentów w Polsce nie brakuje .Wracamy z dwoma medalami złotem Grzegorza Skowrońskiego , brązem Marcina Sendwickiego i perspektywicznymi młodymi zawodnikami, którzy zdobyli bezcenne doświadczenie

A już 16-17.04.2016 w Nadarzynie rozpoczynamy eliminacje do Mistrzostw Świata 2017

kontakt strongman@strongman, tel.690049874

Po raz szósty Stowarzyszenie Sportowe Strongman.pl wyłoniło w eliminacjach krajowych kadrę Polski , która poleci do USA po medale.
W Mistrzostwach Świata StrongMan i StrongWoman rywalizować będzie jak do tej pory najliczniejsza ekipa.
Zawodnicy jak widać po treningach są perfekcyjnie przygotowani i gotowi do walki.
Dotychczasowy nasz dorobek na tych zawodach , to – dwa złote medale Mateusza Barony i Mateusza Kieliszkowskiego i trzy medale brązowe Sylwi Reichel, Bartłomieja Bąka i Marcina Sendwickiego.
Zawody podzielone są na dwie części eliminacyjną 4.03.2016 i finałową 6.03.2016.
Mistrzostwa Świata odbywają się podczas jednej z największych imprez na Świecie Arnold Sport Festival
Arnold Sport Festival

Nasi zawodnicy wystartują we wszystkich kategoriach. Arnold Amateur StrongMan and StrongWoman World Championships 2016 – lista startowa

Polska Kadra Strong Man i Strong Woman, Karolina Koszela , Krzysztof Kacnerski, Mariusz Dorawa , Marcin Sendwicki , Jarosław Drzewiecki , Szymon Pepliński, Grzegorz Skowroński , Jakub Szczechowski, Mateusz Ostaszewski, Magdalena Talarczyk
Polska Kadra Strong Man i Strong Woman,
Karolina Koszela , Krzysztof Kacnerski,Mariusz Dorawa ,Marcin Sendwicki ,Jarosław Drzewiecki , Szymon Pepliński, Grzegorz Skowroński , Jakub Szczechowski, Mateusz Ostaszewski, Magdalena Talarczyk

• Strong Woman

Karolina Koszela
Karolina Koszela Wiek – 35 Waga – 90 Miejsce zamieszkania – Gniezno Karolina to wielokrotna Mistrzyni Polski w boksie i medalistka Mistrzostw Europy, nie dala szans rywalkom i pewnie wygrała Mistrzostwa Polski Strong Woman i krajowe eliminacje. Karolina w USA powalczy o medal, pod warunkiem , że odpowiednio przepracuje okres przygotowawczy i poradzi sobie z tremą , ale o to zważywszy na jej doświadczenie bokserskie , chyba nie ma co się martwić

Magdalena Talarczyk
Magdalena Talarczyk Wiek – 25 Waga – 63 Miejsce zamieszkania – Bogatynia. W Eliminacjach Krajowych miejsce 2. Magda pokazała podczas Mistrzostw Polski 2015, że jest zawodniczką o niesamowitej woli walki. Ma doświadczenie ze startów zagranicznych w USA na pewno da z siebie wszystko , na ile to wystarczy przekonamy się w marcu.

• Strong Man kategoria lekka (83kg)

Szymon Pepliński Wejherowo Wiek – 24 Waga – 79 Pewnie wygrał Mistrzostwa Polski 2015 i Eliminacje Krajowe, do USA leci po medal w kategorii lekkiej.
Szymon Pepliński
Wejherowo Wiek – 24 Waga – 79

Reprezentant Polski na Mistrzostwa Świata StrongMan kat.do 83kg Pochodzi z Bielska-Białej, obecnie mieszka w Wielkiej Brytanii. Jest trenerem personalnym w Londyńskich klubach Soho Gym i Freelance . Podczas Mistrzostw Polski i Eliminacji do Mistrzostw Świata (XII FSSiU) zajął drugie miejsce,wywalczając miejsce w kadrze.
Reprezentant Polski na Mistrzostwa Świata StrongMan kat.do 83kg
Pochodzi z Bielska-Białej, obecnie mieszka w Wielkiej Brytanii.
Jest trenerem personalnym w Londyńskich klubach Soho Gym i Freelance .
Podczas Mistrzostw Polski i Eliminacji do Mistrzostw Świata (XII FSSiU) zajął drugie miejsce,wywalczając miejsce w kadrze.

• Strong Man kategoria do 105kg

Krzysztof Kacnerski Wiek – 30 lat Zamieszkały – Gdańsk Waga – 105kg Krzysztof wywalczył w krajowych eliminacjach 3 miejsce.
Krzysztof Kacnerski
Wiek – 30 lat
Zamieszkały – Gdańsk
Waga – 105kg
Krzysztof wywalczył w krajowych eliminacjach 3 miejsce.

Marcin Sendwicki Wiek – 28 Miejsce zamieszkania – Szubin Marcin podczas Mistrzostw Świata 2015 wywalczył brąz, w 2016 zapowiada poprawę i przywiezienie z USA złota. Jest faworytem tych zawodów, bo to jeden z najmocniejszych zawodników w tej kategorii wagowej na świecie. W krajowych eliminacjach zajął 2 miejsce
Marcin Sendwicki
Wiek – 28
Miejsce zamieszkania – Szubin
Marcin podczas Mistrzostw Świata 2015 wywalczył brąz, w 2016 zapowiada poprawę i przywiezienie z USA złota.
Jest faworytem tych zawodów, bo to jeden z najmocniejszych zawodników w tej kategorii wagowej na świecie. W krajowych eliminacjach zajął 2 miejsce

Grzegorz Skowroński wiek 30 lat , mieszkaniec Bargłowa Kościelnego, waga 105kg. Podczas eliminacji w których zdobył największą liczbę punktów udowodnił , że jest jednym z najlepszych zawodników w kat 105kg. Na Mistrzostwa Świata pojedzie po medal.
Grzegorz Skowroński wiek 30 lat , mieszkaniec Bargłowa Kościelnego, waga 105kg.
Podczas eliminacji w których zdobył największą liczbę punktów udowodnił , że jest jednym z najlepszych zawodników w kat 105kg.
Na Mistrzostwa Świata pojedzie po medal.

• Strong Man kategoria open

Mateusz Ostaszewski Wiek -24 Waga – 135 Zamieszkały – Wejherowo W krajowych eliminacjach miejsce – 1 Mateusz to zawodnik o niezwykłej waleczności i sile, co wielokrotnie udowadniał na krajowym podwórko. W dotychczasowych startach w USA nie zachwycał, ale jestem pewien, że jeżeli wszystkie swoje najlepsze walory zademonstruje podczas Mistrzostw Świata , to będzie medal, ma na to papiery.
Mateusz Ostaszewski
Wiek -24
Waga – 135
Zamieszkały – Wejherowo
W krajowych eliminacjach miejsce – 1

Jakub Szczechowski Wiek- 22 Zamieszkały – Wielkie Zajączkowo Waga – 130kg W eliminacjach krajowych miejsce – 3 Jakub to jeden z najlepszych zawodników młodego pokolenia w Polsce, jestem przekonany że do USA poleci walczyć o bardzo wysokie miejsce w finale.
Jakub Szczechowski
Wiek- 22
Zamieszkały – Wielkie Zajączkowo
Waga – 130kg
W eliminacjach krajowych miejsce – 3
Jakub to jeden z najlepszych zawodników młodego pokolenia w Polsce, jestem przekonany że do USA poleci walczyć o bardzo wysokie miejsce w finale.

Mariusz Dorawa zamieszkały – Zblewo lat 25 waga 125kg Mariusz w krajowych eliminacjach uplasował się na miejscu 2