Ostatni występ Mirosława Daszkiewicza legendy polskiej kulturystyki


Przeglądając archiwa filmowe natknąłem się na film z początkowych Festiwali Siły Sprawności i Urody. Polecam , bo można zobaczyć tam wiele wspaniałych gwiazd , które udało nam się zaprosić.


Występ wicemistrzyni świata w fitness Kasi Kaliszewskiej , pokaz Marcina Łopuckiego. Strongmeni  Jarosław Dymek i Sławek Toczek. Pewnie wielu rozpozna się z amatorskich zawodów strongman. Był z nami Mistrz Świata w kulturystyce Paweł Brzózka, mistrzowie Gierewoj Sport bracia Signiewicz z Białorusi . Znakomity występ Presleya – Jacka Dymka.
Pokaz Jurka Madziara mistrza sztuk walki.  Z mikrofonem szalał Irek Bieleninik

Była tam jeszcze jedna wyjątkowa postać . Mistrz Świata w Kulturystyce, legenda polskiej kulturystyki Mirosław Daszkiewicz . Jak wszyscy wiemy ten świetny sportowiec w 2020 roku przegrał walkę z ciężką chorobą .
Mirek swój ostatni występ na scenie miał właśnie podczas tego Festiwalu. Spotkaliśmy się rok wcześniej Mirek mówił , że już od dawna nie startuje i w zasadzie ten etap życia ma za sobą . Poprosiłem go, aby zrobił mi ten zaszczyt i wystąpił po raz ostatni na Festiwalu Siły Sprawności i Urody. Po namyśle zgodził się i międzyzdrojska publiczność mogła go oklaskiwać .

To był fantastyczny pokaz wielkiego mistrza , widownia oszalała , brawa trwały wieczność . Po występie stałem z Mirkiem na zapleczu i widziałem u niego stróżki łez wzruszenia. Mirek Daszkiewicz ze sceną pożegnał się w wielkim stylu.

Mirosław Daszkiewicz
1986 Mistrzostwa Europy – 9 miejsce
1987 Mistrzostwa Europy – 4 miejsce
1988 Mistrzostwa Europy – 2 miejsce
1989 Mistrzostwa Europy – 1 miejsce
1989 Mistrzostwa Świata – 6 miejsce
1989 World Games – 2 miejsce
1990 Mistrzostwa Świata – 6 miejsce
1991 Mistrzostwa Świata – 1 miejsce
1992 Mr Olympia – 16 miejsce
1993 Grand Prix Finlandi – 8 miejsce
1993 Grand Prix Francji (2) – 11 miejsce

Facebook Comments Box