Mas-Wrestling World Cup 2021: 2nd Stage – Open European Mas-Wrestling Championship

MAS-WRESTLING

Drugi etap Pucharu Świata w Mas-Wrestlingu odbędzie się podczas 5 Festiwalu Kultury Ethnosport w dniach 16-19 września 2021 r. Stambuł Turcja.
Na potrzeby festiwalu Plac Yenikapi ( na zdjęciu) zostaje przekształcony w turecko-centralną azjatycką wioskę z tradycyjnymi namiotami, tradycyjnymi boiskami sportowymi.


Czekamy na więcej informacji od organizatorów, ale już dzisiaj proszę chętnych do startu (tych z którymi nie udało mi się skontaktować) o kontakt na strongman@strongman.pl, lub office@maswrestling.pl

Zasady Mas-Wrestlingu :
Mas-Wrestling to rodzaj sztuk walki z Jakucji.
Zawodnicy siadają naprzeciw siebie, opierają stopy na desce oporowej i na polecenie sędziego próbują przeciągnąć przeciwnika na bok lub wyrwać mu kijek z rąk.
Kluczem do zwycięstwa w mas-wrestlingu jest utrzymanie równowagi i wyprowadzenie z niej przeciwnika. Aby to zrobić, wykonuje się ruch nóg wzdłuż oporowej deski , pracując ciałem i rękami. Kij można skręcać poziomo i pionowo (pion do 90 stopni).
Zawody odbywają się na platformie o wymiarach 4 x 5 m, o wysokości nie większej niż 0,8 m.
Pojedynek trwa do dwóch wygranych.

Do Polski Mas-Wrestling sprowadziliśmy w 2011r. Od tamtej pory rozegraliśmy wiele zawodów na terenie całego kraju. A zawodnicy Kadry Narodowej , których powołujemy rywalizowali na pomostach w różnych częściach świata.

W 2019 roku zorganizowaliśmy jedną z najważniejszych imprez w Mas-Wrestlingu Finał Pucharu Świata w Pabianicach

Mas-Wrestling przeżywa wielki rozkwit na całym świecie. Mnożą się turnieje międzynarodowe, jest coraz więcej startujących zawodników i federacji światowych. Kierunek jaki wyznaczyła Międzynarodowa Federacja jest jeden – Mas-Wrestling sportem olimpijskim.
Zapraszam do kontaktu osoby które chciałyby spróbować swoich sił w tej bardzo widowiskowej dyscyplinie.
Dołącz do Polskiej Federacji Mas-Wrestlingu i spełniaj swoje sportowe marzenia.

Facebook Comments Box